Mezítláb a parkban - bérlettel az új évadban is a Csikyben
Iskolánk diákjai és tanárai évek óta bérletes színházlátogatók. A gimnazisták és tanáraik a kaposvári Csiky Gergely Színház bérletesei, az idei évadban először jártak előadáson. Benyomásairól, élményeiről Barbér Máté 10.b osztályos diák számol be.
"2015. október 20-án a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium Általános, Iskola és Kollégium Gimnazistái este 17:15-kor elindultak a kaposvári Csiky Gergely Színházba, hogy megtekintsék a Mezítláb a parkban című előadást. A színházlátogatást Majzik Valéria tanárnő szervezte , aki évek óta azon fáradozik , hogy közelebb hozza az irodalmat, a színházat az iskola tanulóihoz. A fantasztikus előadást 2 felvonásban tekinthették meg a diákok, mely összesen körülbelül 2 órát vett igénybe. A dráma szerint az élet szomorú is, meg mulatságos is. Ebben a látszólag felhőtlenül kedves és humoros darabban is megjelent egy pici szomorúság: ilyen törékeny még egy friss házasság is? A lányától nehezen megváló anya , és a csudabogár szomszéd is ismerős lehet számunkra. Corie össze akarja boronálni magányos mamáját a vagány öregedő szomszéddal, e célból egy görbe estét töltenek négyesben egy különleges vendéglőben. Ez a jelenet tükröt tartott a mulatozó ifjúság elé.
A fiatal feleség terve csak félig sikerül: a mama a szomszédnál tölti az éjszakát, az ifjú házasok azonban összevesznek… A színdarab megtekintése közben sok lány ismert magára, mikor a női főszereplő féltékenységi jelenetet rendezett. Megértően , ugyanakkor öniróniával mosolyogtak az ismerős szituáción. (Hazafele iskolánk igazgatója, Kovács József büszkén mesélte el, hogy ő ez idő alatt egy stúdió-előadást tekintett meg, melyre névre szóló jegyet is kapott Majzik tanárnő közbenjárásával. Elmondása szerint az az előadás is nagyon színvonalas volt.)
Éjjel 11 és fél 12 között mindenki hazaért, és másnap a diákok nagy örömére a tanárok megkímélték őket: felmentést kaptak a felelések alól.
Ezúton is szeretnénk megköszönni az Igazgató Úrnak és Majzik Valéria tanárnőnek a szervezést , az intézményben tanító tanároknak a türelmet és a lehetőséget , amit nyújtanak a diákoknak , hogy megismerkedjenek a színház , a színjátszás világával. Felnőttként talán majd gyakrabban választják a szabadidő hasznos eltöltésére a szórakozás ezen formáját, az egyéb nem annyira tartalmas programok helyett."
(Barbér Máté 10.b)